Dogs corner


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Dogs corner
Dogs corner
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» SOS Βρήκα αδέσποτα κουτάβια,ζητούν υοθεσία SOS
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΤρι Μάης 21, 2013 1:07 am από συλια-μπος

» τροφή ξηρά javascript:emoticonp(':D')
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 7:14 pm από kritikos35

» Φέρ' το, άστο (δώσ' το)
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΠεμ Νοε 29, 2012 12:31 am από Cele

»  sos ta skulakia mou kanoun pantou tin anagi tous
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΔευ Νοε 19, 2012 9:10 pm από evita

» sos ta skulakia mou kanoun pantou tin anagi tous
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΔευ Νοε 19, 2012 8:59 pm από evita

» Τρώει τα κόπρανα του!!!!
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΠεμ Ιαν 12, 2012 4:15 am από geovas213

» otan leipw klaiei kai gavgizei!ti mporw na kanw?
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΣαβ Οκτ 08, 2011 7:52 pm από kiki sal.

» κοινωνικοποιηση
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΠεμ Ιουλ 28, 2011 10:19 pm από ΚΑΙΖΕΡ

» ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/ Ο ΝΟΜΟΣ
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ EmptyΠαρ Ιαν 28, 2011 12:30 am από korinaki

Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Dogs corner on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Dogs corner στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Your first subject

Δευ Ιουν 29, 2009 6:40 am από Admin

Take some time to read this information before starting to use the administration of your forum:

How to access your administration panel ?
In the top menu, click on Log In, a new page is displayed. Fill in the username "admin" and the password you have choosen during your registration. If you have lost or forgot it, click here. Once you are logged in, click on the link "Administration Panel" at …

Σχόλια: 0

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου


ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/ Ο ΝΟΜΟΣ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ Empty ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/ Ο ΝΟΜΟΣ

Δημοσίευση  Admin Τετ Σεπ 30, 2009 10:49 pm

Τα σκυλιά όπως όλα τα ζώα, πρέπει καθημερινά να έχουν τη δυνατότητα να κινούνται ελεύθερα. Η σωματική άσκηση είναι ζωτικής σημασίας. . Οι σκύλοι που δεν ασκούνται έχουν προβλήματα δυσκοιλιότητας, προβλήματα στη λειτουργία της καρδιάς, στις αρθρώσεις (τα οποία οδηγούν σταδιακά σε αρθρίτιδα) ενώ η μυϊκή δύναμη και αντοχή τους μειώνεται. Πάνω από όλα όμως τα ζώα που είναι για μεγάλα διαστήματα της μέρας περιορισμένα, πάσχουν από κατάθλιψη και άγχος, είναι δυστυχισμένα, αποσύρονται από το περιβάλλον τους και πεθαίνουν πολύ νωρίτερα από τα υπόλοιπα ζώα του είδους τους. Είναι σημαντικό η σωματική άσκηση να μην περιορίζεται σε λίγες μέρες τη βδομάδα αλλά να κατανέμεται σωστά σε όλη τη διάρκεια της βδομάδας, έτσι ώστε το σκυλί να παραμείνει σωματικά αλλά και ψυχικά υγιές. Οι νόμοι Ν.3170/2003 και 1197/1981 υποχρεώνουν τον ιδιοκτήτη του ζώου να μεριμνά για την ευζωία και την ετήσια, τουλάχιστον, κτηνιατρική εξέταση του ζώου του. Επίσης, το άρθρο 13 ενημερώνει ότι στους «παραβάτες του άρθρου 2, παράγραφος 1 επιβάλλεται και πρόστιμο 300 – 1500 €. Για τον καθορισμό του ύψους του επιβαλλόμενου προστίμου λαμβάνονται υπόψη η πρόθεση ή μη του παραβάτη, η σοβαρότητα και διάρκεια παράβασης και η υποτροπή.» Παρακαλούμε έχετε τα παραπάνω υπόψη σας για τα δικά ζώα συντροφιάς αλλά και για όσους βλέπετε να παραβιάζουν την ευζωία των ζώων τους.
ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ / ΘΕΤΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΣΚΥΛΩΝ
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009
Τόπος : thessaloniki

https://greekdogs.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ Empty Απ: ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/ Ο ΝΟΜΟΣ

Δημοσίευση  korinaki Κυρ Ιαν 16, 2011 5:06 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.
ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΧΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΜΙΑ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΟΥ.ΜΕΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΑΠΟ ΑΥΛΕΣ.
Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ "ΚΥΡΙΟΣ" ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΩΡΟ 2Χ3 ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΠΑΣΤΡΟ ΟΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΡΟΝΥΧΤΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΤΣΙΜΕΝΤΟ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΚΗ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΠΟΥ ΒΗΧΕΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ. Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟ ΑΓΝΟΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΓΡΙΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ "ΚΥΡΙΟΥ" ΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΟΥΝ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΟΣΤΟΥΝ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΗ ΚΑΝΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΒΡΕΘΕΙ ΝΕΚΡΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΑΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΑΣ.
ΚΟΡΙΝΑ

korinaki

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ Empty καλησπερα

Δημοσίευση  Admin Δευ Ιαν 17, 2011 5:24 am

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΝΗΘΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΕΜΑΙΛ Η ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛ ΣΤΑ ΤΗΛ 6783207131.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009
Τόπος : thessaloniki

https://greekdogs.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/  Ο ΝΟΜΟΣ Empty Απ: ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΚΥΛΩΝ/ Ο ΝΟΜΟΣ

Δημοσίευση  korinaki Παρ Ιαν 28, 2011 12:30 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΧΝΗ. ΜΗΠΩΣ ΒΡΙΚΑΤΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ?
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΑΛΛΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΝΑ ΠΡΟΒΩ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

korinaki

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης